Меню
company logo
ХНЕУ ім. С. Кузнеця

Воркшоп у Кам’янці-Подільському: самотній вовк або командний працівник

9-11 листопада у Кам’янці-Подільському студенти з різних міст України мали можливість співпрацювати та обмінюватися досвідом у рамках воркшопу від Харківського пресклубу.

На першому дні тренінгу студенти дізналися про особливості роботи журналіста з цифровою інформацією, а також прокачали власні навички з питань кібербезпеки. Робота під час завдань містила індивідуальний характер, тому кожен учасник мав нести відповідальність за результат, покладаючись лише на власні зусилля.

Про те, який метод ефективніший: працювати самостійно, або ж у команді, ми розпитали 10 учасників воркшопу. Кожен з них погодився: для журналіста вміння співпрацювати, а головне — правильно розподіляти та виконувати обов’язки у команді є найнеобхіднішою навичкою.

Один з учасників воркшопу, студент 3 курсу ХНЕУ імені Семена Кузнеця Юрій Каплюченко надав відповідний коментар: «Мені сподобалася взаємодія з іншими учасниками тренінгу з різних міст, це був дійсно цікавий досвід».

10 листопада учасники отримали практичну можливість співпраці та роботи в команді. Під час тренінгу студенти розподілилися на групи, кожна з яких мала виконувати конкретне завдання. Здавалося б, причин, що могли стати на заваді продуктивної роботи, було безліч: різний рівень підготовки, відмінність поглядів, певні власні переживання тощо. Але попри труднощі учасники зрозуміли, що мають спільну мету. Тому вже під час виконання першого завдання щодо розуміння медіаграмотності ніхто не помітив, як з окремих думок людей склався єдиний досконалий результат.

Спікери дня — Алла Федорина та Олексій Гвоздик — створили сприятливі умови для продуктивної роботи та співпраці студентів різних вишів. За допомогою методів гри кожен зрозумів, що «Я люблю співати» — це власне судження, а «Я співаю у хорі Святого Петра» — факт. На простому прикладі собаки та кота ми дізналися, що людині складно аналізувати навіть два канали інформації, а в наш час їх у десятки тисяч разів більше. Дослідницьким методом учасники з’ясували, наскільки важливими є першоджерела у процесі становлення інформації та яких правил варто дотримуватися, щоб продукт, який ми споживаємо чи створюємо, був цікавим та мав прагматичний ефект. Цінність роботи у команді також підтвердила одна з запрошених гостей воркшопу Ірина Іванова: «Необхідність командної роботи є, була і буде у нашій професії. Власне, для того ми сюди й приїхали, щоб навчитися працювати у команді, бо працювати у команді в офлайнових умовах набагато важче».

11 листопада на нас чекає останній день воркшопу, на якому Алла Федорина та Олексій Гвоздик розкажуть нам про особливості роботи з інформацією.

Текст: Кирило Ключкін

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *