Меню
company logo
ХНЕУ ім. С. Кузнеця

Андрій Яніцький: «Журналістика — доволі широка професія, там себе можуть знайти й інтроверти, й екстраверти»

27 жовтня 2023 року на платформі Zoom відбулася відкрита зустріч директора з розвитку онлайн-медіа Еспресо.tv Андрія Яніцького зі студентами кафедри управління соціальними комунікаціями та всіма охочими. Захід пройшов в рамках міждисциплінарного проєкту «Тексти, голоси та кадри». Тема дискусії — «Як зробити карʼєру в медіа і не померти від перевтоми». 

Андрій Яніцький обговорив з присутніми, що спонукає людину обрати професію журналіста, роль навчання та практики тощо. «В людини може бути якась схильність до того, щоб писати чи бути ведучим. Але цю схильність можна реалізувати по-різному: можна писати книжки, піти в PR, чи розповідати казки в дитячому садочку (…) Журналістика — достатньо широка професія, там себе можуть знайти й інтроверти, й екстраверти», — зазначив Андрій Яніцький.  

Присутні висловили різні думки, обговорюючи питання, командна чи індивідуалістична робота журналіста. «Я думаю, що команда. Якщо, наприклад, журналіст веде трансляцію з якоїсь події, в нього ж є команда. Він працює не сам», — сказала одна зі студенток. Її колега висловився так: «Я вважаю, що журналіст може бути як індивідуалістом, так і командним гравцем».

На зустрічі було також порушено питання оплати труда в журналістиці. «Гроші мають значення. Але це ніколи не є визначальним фактором», — сказано в презентації директора з розвитку онлайн-медіа Еспресо.tv.  Студенти мали можливість висловити свою думку, щодо рівня зарплат у професії. 

Андрій Яніцький застеріг учасників дискусії від намагання слідувати стереотипному образу журналіста, створеного зокрема кінематографом. «Ви, в першу чергу, є людиною. І журналістика, можливо, — це не все ваше життя, а лише частина», — зазначив гість. 

Підбиваючи підсумки, організаторка зустрічі доцентка кафедри Ганна Старкова сказала кілька слів щодо гендерного балансу в медіа. «Нам заважає те, як сприймають жінок та чоловіків», — переконана вона, приводячи приклад відмови у роботі просто через гіпотетичну можливість піти у декрет.  

Текст: Данило Кравченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *