Меню
company logo
ХНЕУ ім. С. Кузнеця

Ірина Антонюк: Не боюся, що ШІ може «відібрати» роботу в медійників. Деякі речі за тебе не зробить жоден алгоритм

8 грудня відбулася відкрита зустріч власної кореспондентки телеканалу «Ми – Україна!» в Харківській області Ірини Антонюк зі студентами кафедри управління соціальними комунікаціями та всіма охочими. Захід пройшов в рамках міждисциплінарного проєкту «Тексти, голоси та кадри». Тема дискусії — «Власкор: як працювати в мирних і воєнних умовах». 

У розмові, поміж іншим, йшлося про журналістську майстерність, роботу в регіональних і центральних мас-медіа, особливості професійної діяльності в умовах воєнного стану.

Гостя розповіла, як вона почала працювати у прямих ефірах в перший день повномасштабної війни. «От власне вже тоді, о 5 ранку, коли ще зовсім нічого не було зрозуміло, я почала виходити в прямі ефіри і просто розповідати все поточно. Все, що відомо на цей момент. Чутно вибухи — розповідаю про вибухи; які черги в аптеках, за хлібом; що там, які настрої на вулиці. От навіть отакі речі, тому що доступу до якоїсь більш специфічної інформації в перші тижні повномасштабного вторгнення не було», — сказала Ірина Антонюк. 

Вона підкреслила, що після 24 лютого 2022 року її робота дуже змінилася. Особливим викликом стало те, що через відсутність операторів та якісного обладнання, довелося вчитися знімати репортажі самостійно, на телефон. Ірина Антонюк навела приклад того, як відрізняється робота у мирний та воєнний час. «На мої звичайні репортажі, матеріали які знімали до війни, потрібно було десь півтори години. Це якщо ми нікуди не поспішаємо. А тут в тебе є 20 хвилин на все. На те, щоб відписати інтерв’ю, відписати картинку, записати стендап», — розповіла гостя.   

Вона також поділилася своїм ставленням до штучного інтелекту, відзначивши загальний розвиток технологій і те, як це полегшує життя журналістів. «Я не боюся, що штучний інтелект може відібрати роботу в медійників (…) Новинарі особливо та журналісти загалом працюють з унікальною інформацією. Тією, якої ще немає у вільному доступі, яку потрібно перевіряти в кількох джерелах. І цього ніколи за тебе не зробить ніякий алгоритм», — сказала Ірина Антонюк.  

Відповідаючи на питання одного зі студентів щодо трьох основних аспектів для роботи журналіста найближчі 10 років, гостя назвали наступні: знання англійської мови, гнучкість та вміння працювати з соціальними мережами. 

Текст: Данило Кравченко