
Наразі не зовсім традиційний час для підбиття підсумків року, але на грудень припадає кінець семестру, тому у викладачів і студентів зазвичай багато інших справ. Отже, зараз згадаємо про літо.
Доцентка кафедри Ганна Старкова наразі перебуває у Німеччині, звідки продовжує працювати з українськими студентами, а також викладає семінар «News Agenda: History and Ukrainian Context» в Інституті медіазнавства Падерборнського університету.
Влітку українська громада на чолі з Наталією Петренко разом з місцевими партнерами влаштували табір для дітей і батьків. Ганна Старкова запропонувала один з днів присвятили кінематографу й показати малечі та дорослим українські анімаційні фільми. Вона знала, що Національний центр Олександра Довженка має такі програми та звернулася туди. Співробітники запропонували добірку «Українська анімація для дітей», розраховану на півтори години.
Українській анімації у 2022 році виповнилося 95 років. Початок вона бере з 1927 року, коли В’ячеславом Левандовським був створений перший анімаційний фільм «Казка про Солом’яного бичка». Проте, 1930-х і аж до кінця 1950-го в ній запанувала пауза. Аж поки в 1959 році на Київській кіностудії науково-популярного кіно, з цеху технічної анімації не виокремилося Творче об’єднання художньої мультиплікації, яке згодом перетворилося на державну анімаційну студію «Укранімафільм».
З кінця 1950-х й до 2010-х років плеядою українських аніматорів було створено понад 400 анімаційних фільмів, на яких формувалось не одне покоління в Україні.
опис добірки, наданої «Довженко-Центром»
У добірці представлено 10 культових українських анімаційних фільмів, знятих у 1960-1990-х роках. Причому роботи презентують різноманіття технік: мальована, об’ємна, предметна анімація, перекладка та інші.
«Залізний вовк», Наталя Марченкова, 1999, 10’
«Що тут коїться іще?!», Наталя Марченкова, 1989, 7’
«Музичні картинки», Ніна Василенко, 1968, 8’
«Ниточка та Кошеня», Валентина Костилєва, 1974, 10’
«Казка про білу крижинку», Євген Сивокінь, 1974, 6’
«Капітошка», Борис Храневич, 1980, 8’
«Як їжачок та ведмежа міняли небо», Наталя Марченкова, 1985, 9’
«Як козаки інопланетян зустрічали», Володимир Дахно 1987, 17’
«Рукавичка», Наталя Марченкова, 1996, 7’
«Коза-Дереза», Ірина Смірнова, 1995, 8’
повний список анімаційних фільмів
Зауважимо, що всі вказані стрічки доступні для домашнього перегляду на офіційному ютуб-каналі «Довженко-Центра», однак метою було влаштувати офіційний масовий некомерційний показ.
На жаль, технічні умови не дозволили продемонструвати всю добірку, але початок плідної співпраці було закладено. У планах викладачки влаштувати показ української кінокласики студентам Падернборнського університету.