
На факультеті філології та журналістики Волинського національного університету 13 лютого відбулася творча зустріч з професоркою кафедри бізнес-журналістики та цифрових медіа Харківського національного економічного університету ім. Семена Кузнеця Іриною Івановою.
«Вважаю, що академічний обмін є суттєвою частиною роботи викладача – не мертвим абзацом в документації. Саме тому так важливо ділитися успішним досвідом в надзвичайно складних умовах роботи сучасного викладача та науковця в Україні», — зазначила професорка за результатами своєї доповіді «Соціальне включення та міжкультурні впливи медіа як інструмент роботи викладача».
На думку Ірини Іванової, ця зустріч стала платформою для обговорення актуальних питань журналістської освіти в умовах війни та міжкультурної комунікації.
«За останні три роки нам довелося кардинально ревізувати методи, принципи роботи, навчальні матеріали. Насамперед, у майбутнього медійника має бути активна громадянська позиція, послідовна та практиктикозцентрована, підкріплена власним досвідом», — підкреслила спікерка. Вона поділилися досвідом проведення в закордонних закладах заходів, спрямованих на підтримку української культури та висвітлення подій в Україні. Так, в польському Гданську активісти разом з молоддю з місцевого університету та їхніми однолітками з Харкова створили Дискусійний клуб української книги. Харківські студенти та студентки допомагали з перекладом та знімали кліпи на вірші Сергія Жадана, Віри Вовк, Патрісії Килини тощо. На базі Гданського університету проводиться наукова конференція, на якій є українська секція.
«Вислів “Необхідність стратегічного планування освітніх складових навчальної програми” не має залишатися тільки як кліше в документах. Це реальність, що втілилась в історії навчання Василиси Степаненко, оскарівської лауреатки, що виявилась готовою до роботи військовим кореспондентом в 2022 році та є співавторкою проєкту “20 днів в Маріуполі”. Василіса навчалася в Харкові, в академічній групі, де я була кураторкою. Ми проходили майстер-класи в Академії Національної гвардії, запрошували військових журналістів, слухали курс з кризової журналістики. Мріяла Василиса Степаненко про кар’єру фешн-журналіста, але була готова працювати в складних умовах. Зараз ми маємо ввести таку підготовку для молодих медійників по всій Україні», — переконана Ірина Іванова.

Ключові теми виступу:
Соціальне включення та міжкультурні впливи медіа.
Необхідність стратегічного планування освітніх складових навчальної програми.
Організація та медійна підтримка культурних заходів.
Тонкощі міжкультурної комунікації та уникнення конфліктів.
Учасники зустрічі наголосили на важливості обміну досвідом та подальшої співпраці для розвитку якісної журналістської освіти в Україні.